PŞTA “Şehitlerimiz toprakta tohum hasadı devrim olacak!”

H. Merkezi: Aliboğazı’nda devam eden operasyonlarda 28 Kasım günü çatışmada ölümsüzleşen TİKKO gerillaları Ersin Erel (Hakan) ve Hasan Karakoç (Aşkın) için bir açıklama yayınlayan PŞTA, “Dün olduğu gibi bugün de toprağa düşen evlatlarımızın isimlerini birer şiar olarak yukarılara taşıyacağız” dedi.

Açıklamanın tam metni şu şekilde:

 

Şehitlerimiz toprakta tohum hasadı devrim olacak!

 

Siz ki canınızı verdiniz halkımız için
Siz ki her şeyinizi verdiniz bu kavga uğruna
Göğsümüzde onurla dalgalanan
Kavganın bayrağına siz ki al rengini verdiniz
Ey, ölümsüz halkımız için toprağa düşenlerimiz
Ey, yüce oğulları halkımızın
Gururla ve sabırla dinlenin şimdi
Kavganızı sürdürüyor yoldaşlarımız…

 

TC devleti ve dümenindeki AKP’nin halka saldırısı her geçen gün hız kazanarak devam etmektedir. Devlet  en demokratik taleplere dahi saldırarak işçilerin, emekçilerin, kadınların, LGBTİ’lerin ve tüm ezilenlerin nefesini boğmaya, örgütsüzleştirmeye çalışmaktadır. Darbe ve OHAL bahanesiyle çıkarılan “KHK”larla her türlü hukuksuz uygulamayı hayata geçirmek için devrimci, demokrat, yurtsever basın, yayın organları susturulmaya çalışılırken, Kürt ulusuna dönük katliam politikaları boyutlanmakta ve HDP milletvekilleri terörize edilerek yüzer yıl hapis istemiyle tutuklu yargılanmaktadırlar.  Hapishanelerden, sokaklara, ülkenin her köşesinde devletin faşist terörü ile karşı karşıyayız. TC devleti ‘Terörü bitireceğiz’ diyerek aylardır T. Kürdistanı’nda   “operasyon” adı altında  yoğun bir şekilde gerilla alanlarına dönük saldırılar gerçekleştirmektedir.

 

Direnişi büyütmek boynumuzun borcudur!

23 Kasım’da devletin operasyon başlattığı Dersim Aliboğaz mevkiinde  Türk devlet güçleri ile Halk Ordusu gerillaları arasında çıkan çatışma günlerce süren gerilla direnişi ile karşılık bulmuştur.

Valiliğin açıklamasına göre 8 gerilla şehit düşmüştür. Şu ana kadar kimlikleri tespit edilen 2 halk savaşçısı Ersin Erel (Hakan), Hasan Karakoç (Aşkın) komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın ardılları olarak son kurşunlarına kadar direnerek şehit düşerken kolluk güçlerine kayıp verdirmişler ve yoldaşlarımız ölümsüzler kervanına katılmışlardır.

Dün olduğu gibi bugün de bizler Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri olarak toprağa düşen evlatlarımızın isimlerini birer şiar olarak yukarılara taşıyacağız. Dün çocuklarımızı savunuyorduk, bugün düşüncelerini…

Ölümsüzlük mertebesine erişen şehitlerimizin direniş mevzileri doldurulmayı beklemektedir. İnancımız odur ki halk gençliği kendisine iletilen bu mesajı almıştır ve gerekeni yapmakta tereddüt etmeyecektir!

Şehitlerimizin hesabını sormak ve halk savaşını büyütmek için sokaklarda, fabrikalarda, okullarda ve dağlarda direnişi büyütmek boynumuzun borcudur!

Analarımızın gözyaşlarına ant olsun ki Hakan ve Aşkın yoldaşların ideallerini yaşatacağız!

Devrim ve komünizm şehitleri ölümsüzdür!

 

Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri